Nalan

Nalan Miri Sözer

Yazar

Girit kökenli bir aileden gelen Nalan Miri Sözer, İzmir’de doğdu. İzmir Özel Türk Koleji, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü bitirdikten sonra basın ve halkla ilişkiler sektöründe çalışmaya başladı. London School of Public Relations, halkla ilişkiler sertifika programına katıldı. Sabah Gazetesi, Aktüel, Vizyon Dekorasyon, Max, Hülya Magazin dergilerinde muhabirlikten editörlüğe birçok görevde çalıştı. İstanbul TV’de aktüel bir programın sunuculuğunu üstlendi. Elele dergisinde beş yıl yazı işleri müdürlüğü yaptı.

 

Or-Ba, La’tölye gibi butik halkla ilişkiler şirketlerinin yanı sıra Türk Petrol Holding’te Universal Hayat Sigorta ve Universal Sigorta şirketlerinin Reklam ve Halkla İlişkiler departmanını yönetti. Sırasıyla Sabah Gazetesi, Aktüel, Vizyon Dekorasyon, Max, Hülya Magazin dergilerinde muhabirlikten editörlüğe birçok görevde çalıştı. 2007 yılında Cincinnati ve New York’ta yaşadı.

İletişim sektöründeki 13 yıl kurumsal, 13 yıl da kendi ajansıyla toplamda 26 yıllık profesyonel iş hayatına sığdırdığı dergicilik, editörlük, halkla ilişkiler, televizyonculuk, yöneticilik tecrübesiyle 2008’de kurduğu HİP Creative Agency’nin ajans başkanlığını sürdürüyor.

 

Kurucu başkanı olduğu HİP Creative Agency çatısı altında Ege’nin yeni yaşam platformu Tasting Alaçatı ve sıra dışı olanların sıra dışı buluşması Peak Talks gibi deneyim tasarımlarına imza attı. Ayrıca ajans bünyesinde marka yolculukları, sürdürülebilir farkındalık projeleri, sanat prodüksiyonları, zirveler, inovasyon atölyeleri, kültür keşifleri, deneyim tasarımları, konsept yolculuklar, gastronomi maceraları, farkındalık buluşmaları, duyarlılık hikayeleri ve yaşam platformları yaratmaya devam ediyor.

 

İlk kaleme aldığı Bir Hayat Mutluluk’un ardından ‘Kim Tutar Seni-Hayat 40’ta Başlar’ kitabını yazdı. 5. baskısını yapan ve otoriteler tarafından ‘başucu kitabı’ olarak övgü alan kitap bugüne kadar 10 bin kişiyle buluştu. Ayrıca ‘Life Begins at 40’ ismiyle İngilizce olarak yurtdışında yayınlanarak dünyanın dört bir yanındaki okuyuculara ulaştı.

 

2013 yılından itibaren Cenevre, İstanbul ve Alaçatı’da dönüşümlü yaşayan Nalan Miri Sözer, ASSOCIATION SUISSE TURQUIE Derneği üyeliği ve Swiss Heritage Society çalışmaları yanı sıra Türkiye ve İsviçre’de profesyonel iş yaşamını sürdürüyor. Adalar Sanatçı İnsiyatifi Paltformu’nda Danışma Kurulu’nda yer alıyor.

 

Bugüne kadar 73 ülkeye seyahat eden ve aynı zamanda seyahat yazarı olan Sözer’in güncel yazıları Hürriyet Seyahat ekinde yayınlanmaya devam ediyor.