Sabri Kurdoğlu

Sabri Kurdoğlu

İşletmeci

1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Şişli Terakki Lisesinde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini Almanya’da sürdürmüş ve Hamburg Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.

1980 yılında Siemens Türkiye’de muhasebe ve finansman bölümünde göreve başlamış, bilahare şirketin çeşitli birim ve kademelerinde ve Siemens Almanya’da yöneticilik görevleri üstlenmiştir. 1997 yılında Türk Siemens’in Genel Müdürlüğü görevine gelmiştir. Siemens kablo işinin dünya çapında Pirelli’ye satılmasından sonra, 1999-2001 yıllarında Türk Pirelli Kablo’nun Genel Müdür Yrd.(CFO) görevini yapmıştır.

2001-2005 yılları arasında Dedeman Holding’de Sınai Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmış aynı zamanda Detaş AŞ ve Teknomobil AŞ şirketlerinin Yönetim Kurulu üyeliğini yapmıştır. 2006 yılından itibaren Emin Gümrük Müşavirliği şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yapmaktadır.

Galatasaray Rotary Kulübü derneğinin kurucu üyelerinden olmuş ve 1995/96 dönemine başkanlığını yapmıştır. Halen Rotary Vakfı Mütevelli Üyesi olup, Rotary 2420.Bölge Türkiye/Almanya Komitesi Başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca 2013 yılında kurmuş olduğu Rotary Şarap Dostları Dostluk ve Hobi Grubunun başkanlığını yapmaktadır.

Büyükada Anadolu Kulübü Derneğinin 1998 yılından itibaren Denetim ve Yönetim kurullarında devamlı görev almış olup, halen Yönetim Kurulu üyeliği devam etmektedir.

Uzun yıllardır şarap kültürü ile ilgilenmekte olup, 2010 yılından itibaren WSET bünyesindeki Avustuya Şarap Akademisinde eğitim almış olup, 2012 senesi itbariyle

3. Advanced Level sınıfını bitirerek Diplom Sommelier ünvanı kazanmıştır.

1985 yılında Eylül Kurdoğlu ile evlenmiş olup İsviçre’de otelcilik eğitimi almış olan Ceyla ve Viyana Prayner Konservatuarından Konser Piyanisti olarak mezun olan Deniz isminde iki kızı vardır.